Vishay/Dale TFPT0805L3300KY
TFPT0805L3300KY picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L3300KY
Brief Description
THERMISTOR PTC 330 OHM 10% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L3300KY.pdf
Availability of TFPT0805L3300KY
QUANTITY
TFPT0805L3300KY Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L3300KY
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L3300KY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L3300KY
Related LinksTFPT080, TFPT0805L3300KY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L3300KY Details Description
Related parts for TFPT0805L3300KY
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL28617 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf