Murata Electronics North America GRM21BB10J335KA11C
GRM21BB10J335KA11C picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BB10J335KA11C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BB10J335KA11C.pdf
Availability of GRM21BB10J335KA11C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BB10J335KA11C Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BB10J335KA11C
Internal Part NumberEIS-GRM21BB10J335KA11C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BB10J335KA11C today.
SeriesGRM21BB10J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BB10J335KA11C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BB10, GRM21BB10J335KA11C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BB10J335KA11C Details Description
Related parts for GRM21BB10J335KA11C
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf