Murata Electronics North America GRM21BC80J226ME51L
GRM21BC80J226ME51L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC80J226ME51L
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC80J226ME51L.pdf
Availability of GRM21BC80J226ME51L
QUANTITY
GRM21BC80J226ME51L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC80J226ME51L
Internal Part NumberEIS-GRM21BC80J226ME51L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC80J226ME51L
Related LinksGRM21BC80, GRM21BC80J226ME51L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC80J226ME51L Details Description
Related parts for GRM21BC80J226ME51L
IC PROM SER I-TEMP 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 18A 125V datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWITCH/INDICATORS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf