Murata Electronics North America GRM21BC81E106KE11L
GRM21BC81E106KE11L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC81E106KE11L
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC81E106KE11L.pdf
Availability of GRM21BC81E106KE11L
QUANTITY
GRM21BC81E106KE11L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC81E106KE11L
Internal Part NumberEIS-GRM21BC81E106KE11L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC81E106KE11L
Related LinksGRM21BC81, GRM21BC81E106KE11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC81E106KE11L Details Description
Related parts for GRM21BC81E106KE11L
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 180POS .050" SMD datasheet.pdf
RES 470K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONV DC/DC 270VIN 18.5VOUT 75W datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
NON-PRINTABLE OVERLAMINATE 9 datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf