Murata Electronics North America GRM21BC81E106ME11K
GRM21BC81E106ME11K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC81E106ME11K
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC81E106ME11K.pdf
Availability of GRM21BC81E106ME11K
QUANTITY
GRM21BC81E106ME11K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC81E106ME11K
Internal Part NumberEIS-GRM21BC81E106ME11K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC81E106ME11K
Related LinksGRM21BC81, GRM21BC81E106ME11K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC81E106ME11K Details Description
Related parts for GRM21BC81E106ME11K
SW ROTARY 4P-6POS ENCLOSED 28V datasheet.pdf
RES 196K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 25KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 1600V 490A TO200AC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SHIM datasheet.pdf
ADAPTER F/F SMA/BMA 18GHZ datasheet.pdf