Murata Electronics North America GRM21BC81E335KA73L
GRM21BC81E335KA73L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC81E335KA73L
Brief Description
CAP CER 3.3UF 25V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC81E335KA73L.pdf
Availability of GRM21BC81E335KA73L
QUANTITY
GRM21BC81E335KA73L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC81E335KA73L
Internal Part NumberEIS-GRM21BC81E335KA73L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC81E335KA73L
Related LinksGRM21BC81, GRM21BC81E335KA73L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC81E335KA73L Details Description
Related parts for GRM21BC81E335KA73L
RELAY TELECOM DPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 10POS PCB datasheet.pdf