Murata Electronics North America GRM21BD70J226ME44K
GRM21BD70J226ME44K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BD70J226ME44K
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
Datasheet Download
GRM21BD70J226ME44K.pdf
Availability of GRM21BD70J226ME44K
QUANTITY
GRM21BD70J226ME44K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BD70J226ME44K
Internal Part NumberEIS-GRM21BD70J226ME44K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BD70J226ME44K
Related LinksGRM21BD70, GRM21BD70J226ME44K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BD70J226ME44K Details Description
Related parts for GRM21BD70J226ME44K
RES SMD 4.22K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 806 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.508M datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
SINGLE ACCESS BASE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
FAN 80X25MM 48VDC IP68 57CFM datasheet.pdf