Murata Electronics North America GRM21BF51A106ZE15L
GRM21BF51A106ZE15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BF51A106ZE15L
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM21BF51A106ZE15L.pdf
Availability of GRM21BF51A106ZE15L
QUANTITY
GRM21BF51A106ZE15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BF51A106ZE15L
Internal Part NumberEIS-GRM21BF51A106ZE15L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BF51A106ZE15L
Related LinksGRM21BF51, GRM21BF51A106ZE15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BF51A106ZE15L Details Description
Related parts for GRM21BF51A106ZE15L
CONN HEADER LOPRO R/A 10POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
CABLE ASSY DISPLAYPORT W/O LATCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 17A TO-247 datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf