Murata Electronics North America GRM21BF51C684ZA01L
GRM21BF51C684ZA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BF51C684ZA01L
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM21BF51C684ZA01L.pdf
Availability of GRM21BF51C684ZA01L
QUANTITY
GRM21BF51C684ZA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BF51C684ZA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BF51C684ZA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BF51C684ZA01L
Related LinksGRM21BF51, GRM21BF51C684ZA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BF51C684ZA01L Details Description
Related parts for GRM21BF51C684ZA01L
ADM50S/AE50G/X datasheet.pdf
IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 24-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .100" T/H DUAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 400A DIN datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf