Murata Electronics North America GRM21BF51E334ZA01L
GRM21BF51E334ZA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BF51E334ZA01L
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM21BF51E334ZA01L.pdf
Availability of GRM21BF51E334ZA01L
QUANTITY
GRM21BF51E334ZA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BF51E334ZA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BF51E334ZA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BF51E334ZA01L
Related LinksGRM21BF51, GRM21BF51E334ZA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BF51E334ZA01L Details Description
Related parts for GRM21BF51E334ZA01L
CONN HEADER .100 DUAL R/A 60POS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.2GHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
BLACK LOOP datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 270MA 380 MOHM datasheet.pdf