Vishay/Dale RNC60H2232DSRSL
RNC60H2232DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2232DSRSL
Brief Description
RES 22.3K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2232DSRSL.pdf
Availability of RNC60H2232DSRSL
QUANTITY
RNC60H2232DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2232DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2232DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2232DSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2232DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2232DSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2232DSRSL
IC OPAMP GP 750KHZ 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 3W 1.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM PUSH datasheet.pdf
3 FAN TRAY 24V 7" DEEP 330CFM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf