Murata Electronics North America GRM21BR61C226ME44L
GRM21BR61C226ME44L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR61C226ME44L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
Datasheet Download
GRM21BR61C226ME44L.pdf
Availability of GRM21BR61C226ME44L
QUANTITY
GRM21BR61C226ME44L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR61C226ME44L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR61C226ME44L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR61C226ME44L
Related LinksGRM21BR61, GRM21BR61C226ME44L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR61C226ME44L Details Description
Related parts for GRM21BR61C226ME44L
CAP MICA 240PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5V 100# PRES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SD PUSH PUSH datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf