Murata Electronics North America GRM21BR71A824KA01L
GRM21BR71A824KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71A824KA01L
Brief Description
CAP CER 0.82UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71A824KA01L.pdf
Availability of GRM21BR71A824KA01L
QUANTITY
GRM21BR71A824KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71A824KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71A824KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71A824KA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71A824KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71A824KA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71A824KA01L
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC CTRLR DUAL PWR SUPPLY 8-SOIC datasheet.pdf
IC RS485/RS422 DATA INTRFC 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 15V 0.6A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BOARD DEMO ST1CC40 datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS 0.8MM PCB datasheet.pdf