Murata Electronics North America GRM21BR71C224KA01L
GRM21BR71C224KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71C224KA01L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71C224KA01L.pdf
Availability of GRM21BR71C224KA01L
QUANTITY
GRM21BR71C224KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71C224KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71C224KA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71C224KA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71C224KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71C224KA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71C224KA01L
BIT TORX TR T10S 0.98" 2/PK datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
100UF 160V 16X41.5 85C AXI datasheet.pdf