Murata Electronics North America GRM21BR71E104KA01K
GRM21BR71E104KA01K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E104KA01K
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E104KA01K.pdf
Availability of GRM21BR71E104KA01K
QUANTITY
GRM21BR71E104KA01K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E104KA01K
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E104KA01K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E104KA01K
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E104KA01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E104KA01K Details Description
Related parts for GRM21BR71E104KA01K
JUMPER-H1502TR/A3048W/H1500TR 6" datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC CLOCK DUAL PLL 64WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 160VDC datasheet.pdf