Murata Electronics North America GRM21BR71E105KA99K
GRM21BR71E105KA99K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E105KA99K
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E105KA99K.pdf
Availability of GRM21BR71E105KA99K
QUANTITY
GRM21BR71E105KA99K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E105KA99K
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E105KA99K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E105KA99K
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E105KA99K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E105KA99K Details Description
Related parts for GRM21BR71E105KA99K
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf