Murata Electronics North America GRM21BR71E823KA01L
GRM21BR71E823KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71E823KA01L
Brief Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71E823KA01L.pdf
Availability of GRM21BR71E823KA01L
QUANTITY
GRM21BR71E823KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71E823KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71E823KA01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71E823KA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71E823KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71E823KA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71E823KA01L
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 40POS W/STR TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OPEN COMMUNICATIONS GATEWAY datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 500MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf