Murata Electronics North America GRM21BR71H154KA01B
GRM21BR71H154KA01B picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71H154KA01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BR71H154KA01B.pdf
Availability of GRM21BR71H154KA01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BR71H154KA01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71H154KA01B
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71H154KA01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BR71H154KA01B today.
SeriesGRM21BR71H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BR71H154KA01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71H154KA01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71H154KA01B Details Description
Related parts for GRM21BR71H154KA01B
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 7A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
CABLE 28POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf