Murata Electronics North America GRM230Y5V106Z10AK
GRM230Y5V106Z10AK picture photo
Mfg. Part Number
GRM230Y5V106Z10AK
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM230Y5V106Z10AK.pdf
Availability of GRM230Y5V106Z10AK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM230Y5V106Z10AK Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM230Y5V106Z10AK
Internal Part NumberEIS-GRM230Y5V106Z10AK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM230Y5V106Z10AK today.
SeriesGRM230Y5V1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM230Y5V106Z10AK
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM230Y5, GRM230Y5V106Z10AK Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM230Y5V106Z10AK Details Description
Related parts for GRM230Y5V106Z10AK
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 1POS datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.243 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
I/O WIRE HARNESS W/10 PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf