Murata Electronics North America GRM3165C1H220JZ01L
GRM3165C1H220JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM3165C1H220JZ01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM3165C1H220JZ01L.pdf
Availability of GRM3165C1H220JZ01L
QUANTITY
GRM3165C1H220JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3165C1H220JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM3165C1H220JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM3165C1H220JZ01L today.
SeriesGRM3165C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM3165C1H220JZ01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM3165C1, GRM3165C1H220JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3165C1H220JZ01L Details Description
Related parts for GRM3165C1H220JZ01L
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 6-DFN datasheet.pdf
CARDEDGE MALE .100 70POS R/A AU datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC BUFFER 133MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS INLINE SKT datasheet.pdf