Murata Electronics North America GRM3167U1H821JZ01D
GRM3167U1H821JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3167U1H821JZ01D
Brief Description
CAP CER 820PF 50V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3167U1H821JZ01D.pdf
Availability of GRM3167U1H821JZ01D
QUANTITY
GRM3167U1H821JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3167U1H821JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3167U1H821JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3167U1H821JZ01D
Related LinksGRM3167U1, GRM3167U1H821JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3167U1H821JZ01D Details Description
Related parts for GRM3167U1H821JZ01D
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .02 OHM 3W 5% datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 26.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 8A datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 570MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 10 FOOT GN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf