Murata Electronics North America GRM316F11H102ZD01D
GRM316F11H102ZD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM316F11H102ZD01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM316F11H102ZD01D.pdf
Availability of GRM316F11H102ZD01D
QUANTITY
GRM316F11H102ZD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM316F11H102ZD01D
Internal Part NumberEIS-GRM316F11H102ZD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM316F11H102ZD01D today.
SeriesGRM316F11H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM316F11H102ZD01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM316F11, GRM316F11H102ZD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM316F11H102ZD01D Details Description
Related parts for GRM316F11H102ZD01D
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 319.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 460MA 490 MOHM datasheet.pdf
RES 35 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf