Sullins Connector Solutions JBC18DEYS
JBC18DEYS picture photo
Mfg. Part Number
JBC18DEYS
Brief Description
FML CRD EDGE .100 36POS DR LOW P
Datasheet Download
JBC18DEYS.pdf
Availability of JBC18DEYS
QUANTITY
JBC18DEYS Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC18DEYS
Internal Part NumberEIS-JBC18DEYS
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row18
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC18DEYS
Related LinksJBC1, JBC18DEYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC18DEYS Details Description
Related parts for JBC18DEYS
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DBL14(B)D datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 5CIRC .437 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf