Murata Electronics North America GRM3195C1H822JA01D
GRM3195C1H822JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H822JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H822JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H822JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H822JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H822JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H822JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H822JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H822JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H822JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H822JA01D
IC MUX DUAL 4:1 ECL 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf