Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-97SD-LC
TVPS00RK-15-97SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-97SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-97SD-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-97SD-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-97SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-97SD-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-97SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-97SD-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-97SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-97SD-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-97SD-LC
CONN HEADER 3MM 8POS DUAL TIN datasheet.pdf
VARISTOR 510V 6.5KA DISC 22.5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32MLPQ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.575V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9610 datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 9POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf