Amphenol Aerospace Operations SJT07RT-14-18P(014)
SJT07RT-14-18P(014) picture photo
Mfg. Part Number
SJT07RT-14-18P(014)
Brief Description
CONN RCPT 18POS JAM NUT PINS
Datasheet Download
SJT07RT-14-18P(014).pdf
Availability of SJT07RT-14-18P(014)
QUANTITY
SJT07RT-14-18P(014) Order Process
Ship out your order
Specifications of SJT07RT-14-18P(014)
Internal Part NumberEIS-SJT07RT-14-18P(014)
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions18
Shell Size - Insert14-18
Current Rating-
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJT07RT-14-18P(014)
Related LinksSJT07RT-1, SJT07RT-14-18P(014) Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
SJT07RT-14-18P(014) Details Description
Related parts for SJT07RT-14-18P(014)
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CODEWHEEL 56MM 2CH 2048CPR 6MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1/2X42" A MED datasheet.pdf
IC VOICE ECHO CANCEL 4CH 208LBGA datasheet.pdf
CAP FILM 990UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 90MA 9.5 OHM SMD datasheet.pdf