Murata Electronics North America GRM3195C2A122JA01D
GRM3195C2A122JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A122JA01D
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A122JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A122JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A122JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A122JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A122JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A122JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A122JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A122JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A122JA01D
OPTO SENSOR REFLECT TYPE 4MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .100 VERT DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 16POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 1BIT SOT553 datasheet.pdf
CAP TANT 20UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SOCKET CONTACT NIC AT KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 10 V datasheet.pdf