Murata Electronics North America GRM3195C2A222JA01D
GRM3195C2A222JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A222JA01D
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A222JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A222JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A222JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A222JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A222JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A222JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A222JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A222JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A222JA01D
CONN RECEPT 8POS FEMLE BOARD MT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 600V 760A 1600W D4 datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf