Murata Electronics North America GRM3195C2A432JA01D
GRM3195C2A432JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A432JA01D
Brief Description
CAP CER 4300PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A432JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A432JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A432JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A432JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A432JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A432JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A432JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A432JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A432JA01D
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RF BLUETOOTH EM KIT CLASS 1 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
17.5 MM 3-PHASE VOLTAGE RELAY datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6WDFN datasheet.pdf
33UF 100V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf