Vishay/Dale CMF506K4000GKR6
CMF506K4000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF506K4000GKR6
Brief Description
RES 6.4K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF506K4000GKR6.pdf
Availability of CMF506K4000GKR6
QUANTITY
CMF506K4000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF506K4000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF506K4000GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.4k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF506K4000GKR6
Related LinksCMF506K, CMF506K4000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF506K4000GKR6 Details Description
Related parts for CMF506K4000GKR6
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/08/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
DIE 2 1/4OD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 22POS SKT datasheet.pdf