Murata Electronics North America GRM3195C2A471JZ01J
GRM3195C2A471JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A471JZ01J
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A471JZ01J.pdf
Availability of GRM3195C2A471JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3195C2A471JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A471JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A471JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A471JZ01J
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A471JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A471JZ01J Details Description
Related parts for GRM3195C2A471JZ01J
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 170MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5MM 5-24VDC PNP datasheet.pdf
BLZP 5.08/14/270LR SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf