Murata Electronics North America GRM3195C2A47A01J
GRM3195C2A47A01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A47A01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM3195C2A47A01J.pdf
Availability of GRM3195C2A47A01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3195C2A47A01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A47A01J
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A47A01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM3195C2A47A01J today.
SeriesGRM3195C2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM3195C2A47A01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM3195C, GRM3195C2A47A01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A47A01J Details Description
Related parts for GRM3195C2A47A01J
RES ARRAY 13 RES 1.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 16A TO263AB datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 459K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GSM HSPA,SCR W/AC BRRL GE datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD-123 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0032MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf