Susumu RG3216P-7683-C-T5
RG3216P-7683-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7683-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 768K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7683-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-7683-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-7683-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7683-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7683-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7683-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7683-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7683-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-7683-C-T5
CONN EDGE DUAL .100 R/A 98POS datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA SPDT 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf