Murata Electronics North America GRM3195C2A681JA01D
GRM3195C2A681JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A681JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A681JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A681JA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3195C2A681JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A681JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A681JA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A681JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A681JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A681JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A681JA01D
CORD COIL DBL END 6-4 SILVER 5' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 500CPR 3/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 2X4MM 3LD NYL BK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.81 OHM 1% 20W datasheet.pdf
POT 50K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 61A TO220 datasheet.pdf