Murata Electronics North America GRM3196P1H621JZ01D
GRM3196P1H621JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196P1H621JZ01D
Brief Description
CAP CER 620PF 50V P2H 1206
Datasheet Download
GRM3196P1H621JZ01D.pdf
Availability of GRM3196P1H621JZ01D
QUANTITY
GRM3196P1H621JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196P1H621JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196P1H621JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196P1H621JZ01D
Related LinksGRM3196P1, GRM3196P1H621JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196P1H621JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196P1H621JZ01D
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PL 4-8MIN EX 28TSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 10NS 256CABGA datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 12 POS SMD datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 21POS datasheet.pdf
OSCILLATORS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 5000' datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf