Murata Electronics North America GRM3196P2A330JZ01D
GRM3196P2A330JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196P2A330JZ01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 100V P2H 1206
Datasheet Download
GRM3196P2A330JZ01D.pdf
Availability of GRM3196P2A330JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3196P2A330JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196P2A330JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196P2A330JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196P2A330JZ01D
Related LinksGRM3196P2, GRM3196P2A330JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196P2A330JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196P2A330JZ01D
JUMPER-H1502TR/A2015R/X 10" datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 08 POS .197 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 42POS DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3MH 1A HORZ datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 7.5A TO263AB datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0503 datasheet.pdf