Murata Electronics North America GRM3196R1H431JZ01D
GRM3196R1H431JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196R1H431JZ01D
Brief Description
CAP CER 430PF 50V R2H 1206
Datasheet Download
GRM3196R1H431JZ01D.pdf
Availability of GRM3196R1H431JZ01D
QUANTITY
GRM3196R1H431JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196R1H431JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196R1H431JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196R1H431JZ01D
Related LinksGRM3196R1, GRM3196R1H431JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196R1H431JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196R1H431JZ01D
IC LVDS/FPD LINK 5-43MHZ 36LLP datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 500V 15A PCB datasheet.pdf
FUSE 56A 690V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7S MED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf