Murata Electronics North America GRM3196T2A6R0DD01D
GRM3196T2A6R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196T2A6R0DD01D
Brief Description
CAP CER 6PF 100V T2H 1206
Datasheet Download
GRM3196T2A6R0DD01D.pdf
Availability of GRM3196T2A6R0DD01D
QUANTITY
GRM3196T2A6R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196T2A6R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196T2A6R0DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196T2A6R0DD01D
Related LinksGRM3196T2, GRM3196T2A6R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196T2A6R0DD01D Details Description
Related parts for GRM3196T2A6R0DD01D
CONN SOCKET 24AWG TIN MTA156 IDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER DVR ECL NON-INV 8TSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
IC SEQUENCER/SUPERVISOR 48TQFP datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
SSD SATA 32GB SLC FLASH 2.5" datasheet.pdf