Murata Electronics North America GRM3197U1H272JZ01D
GRM3197U1H272JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3197U1H272JZ01D
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3197U1H272JZ01D.pdf
Availability of GRM3197U1H272JZ01D
QUANTITY
GRM3197U1H272JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3197U1H272JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3197U1H272JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3197U1H272JZ01D
Related LinksGRM3197U1, GRM3197U1H272JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3197U1H272JZ01D Details Description
Related parts for GRM3197U1H272JZ01D
PANAPRESS POSI-STOP datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 9POS 2.5MM datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK20H/AE20M/X datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 200MA DO213AA datasheet.pdf