Murata Electronics North America GRM3197U2A680JZ01D
GRM3197U2A680JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3197U2A680JZ01D
Brief Description
CAP CER 68PF 100V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3197U2A680JZ01D.pdf
Availability of GRM3197U2A680JZ01D
QUANTITY
GRM3197U2A680JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3197U2A680JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3197U2A680JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3197U2A680JZ01D
Related LinksGRM3197U2, GRM3197U2A680JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3197U2A680JZ01D Details Description
Related parts for GRM3197U2A680JZ01D
IC DAC 14BIT DUAL 275MSPS 48TQFP datasheet.pdf
CABLE TIE 40LB BLK6.1" datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 4X2K EE 20-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 90.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF TRI BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 83.37VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf