Murata Electronics North America GRM319C81C106KA12D
GRM319C81C106KA12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319C81C106KA12D
Brief Description
CAP CER 10UF 16V X6S 1206
Datasheet Download
GRM319C81C106KA12D.pdf
Availability of GRM319C81C106KA12D
QUANTITY
GRM319C81C106KA12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319C81C106KA12D
Internal Part NumberEIS-GRM319C81C106KA12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319C81C106KA12D
Related LinksGRM319C81, GRM319C81C106KA12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319C81C106KA12D Details Description
Related parts for GRM319C81C106KA12D
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
MOD 9M 32MB SDRAM 32MB FLASH datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 316 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 144POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
DC-DC CONV 2W DUAL OUT MED SIP datasheet.pdf