Murata Electronics North America GRM319F51E224ZA01D
GRM319F51E224ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319F51E224ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 1206
Datasheet Download
GRM319F51E224ZA01D.pdf
Availability of GRM319F51E224ZA01D
QUANTITY
GRM319F51E224ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319F51E224ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM319F51E224ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319F51E224ZA01D
Related LinksGRM319F51, GRM319F51E224ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319F51E224ZA01D Details Description
Related parts for GRM319F51E224ZA01D
IC Z8 GP MCU 8K OTP 48SSOP datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-DIP datasheet.pdf
PIN RIGHT ANGLE HDI 4ROW datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE STANDARD TAIL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SLD NONSHORT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 306MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 68.8K OHM 0.5% 3/4W 2512 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf