Murata Electronics North America GRM31A5C2H150JW01D
GRM31A5C2H150JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2H150JW01D
Brief Description
CAP CER 15PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2H150JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2H150JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2H150JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2H150JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2H150JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2H150JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2H150JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2H150JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2H150JW01D
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 6POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 18POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP POLY 39UF 20% 10V SMD datasheet.pdf