Murata Electronics North America GRM31A5C2H221JW01D
GRM31A5C2H221JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2H221JW01D
Brief Description
CAP CER 220PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2H221JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2H221JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2H221JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2H221JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2H221JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)