Murata Electronics North America GRM31A5C3A120JW01D
GRM31A5C3A120JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C3A120JW01D
Brief Description
CAP CER 12PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C3A120JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C3A120JW01D
QUANTITY
GRM31A5C3A120JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C3A120JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C3A120JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C3A120JW01D
Related LinksGRM31A5C3, GRM31A5C3A120JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C3A120JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C3A120JW01D
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 60POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5E W/BOOT 7' WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 47POS SNGL PCB datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FUSE MICRO III BLADE 3 LEG 7.5 A datasheet.pdf