Murata Electronics North America GRM31A5C3A330JW01D
GRM31A5C3A330JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C3A330JW01D
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C3A330JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C3A330JW01D
QUANTITY
GRM31A5C3A330JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C3A330JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C3A330JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C3A330JW01D
Related LinksGRM31A5C3, GRM31A5C3A330JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C3A330JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C3A330JW01D
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
MODULE SOCKET PM3 28QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf