Vishay/Dale RWR84N6R19FRBSL
RWR84N6R19FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N6R19FRBSL
Brief Description
RES 6.19 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N6R19FRBSL.pdf
Availability of RWR84N6R19FRBSL
QUANTITY
RWR84N6R19FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N6R19FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N6R19FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N6R19FRBSL
Related LinksRWR84N6, RWR84N6R19FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N6R19FRBSL Details Description
Related parts for RWR84N6R19FRBSL
HEATSHRINK 1/16 IN X 1000FT BLK datasheet.pdf
IC INVERTER DL 4,2-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
IC GATE MULT-FUNC CONFIG 6SON datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" GOLD datasheet.pdf