Murata Electronics North America GRM31A7U2J120JW31D
GRM31A7U2J120JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U2J120JW31D
Brief Description
CAP CER 12PF 630V U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U2J120JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U2J120JW31D
QUANTITY
GRM31A7U2J120JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U2J120JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U2J120JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U2J120JW31D
Related LinksGRM31A7U2, GRM31A7U2J120JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U2J120JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U2J120JW31D
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 1.5V RECHARGE datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOP CABLING MODULE 200MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf