Murata Electronics North America GRM31A7U3A100JW31D
GRM31A7U3A100JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A100JW31D
Brief Description
CAP CER 10PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A100JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A100JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A100JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A100JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A100JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)