Murata Electronics North America GRM31A7U3A180JW31D
GRM31A7U3A180JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A180JW31D
Brief Description
CAP CER 18PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A180JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A180JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A180JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A180JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A180JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A180JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A180JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A180JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A180JW31D
TRANS NPN DARL 30V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM USP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf